TERMET NE PARTINE DEMOKRATIKE/ Lulzim Basha spastron partinë, largon kërcënimin për karriken e kryetarit

Partia Demokratike pergatitet per “Republikën e Re”. Kryetari i saj dhe ish-kryetari, ekskluziv ne hije kane projektuar si fillim i betejes elektorale nje fushate prerje kokash. Fillon me ata, te cilet dencuan “çadrën” dhe përfundon me ata, të cilëve u mbaron mandati i marreveshjes politike.

Partia Demokratike, do të garojë në këto zgjedhje, pa deputetët kritikë, themelues dhe ata që punuan për opozitën. Lista e PD-së, mund të themi se është një suprizë por kreu i PD-së, Lulzim Basha tha mbrëmë vonë se vendimi për listat ka qenë mjaft i vështirë. Mirëpo, në listat e reja të PD-së nuk janë 28 deputetë që u zgjodhën në listat e vitit 2013. Në lista ka plot të rinj, por shumica e grupit aktual të PD-së nuk është më. Më poshtë janë emrat e deputetëve që nuk u rikandiduan.

LISTA

 1. Asllan Dogjani
 2. Kastriot Islami
 3. Keltis Kruja
 4. Majlinda Bregu
 5. Myqerem Tafaj
 6. Bedri Hoxha
 7. Roland Keta
 8. Igli Cara
 9. Kosma Dashi
 10. Bedri Mihaj
 11. Arben Imami
 12. Arbiola Halimi
 13. Eduard Selami
 14. Genc Ruli
 15. Eleina Qirici
 16. Gjergji Papa
 17. Ridvan  Bode
 18. Mimoza Hajdarmataj
 19. Albina Deda
 20. Gjovalin Bzhetaj
 21. Jozefina Topalli
 22. Irma  Kopliku
 23. Astrit Patozi
 24. Liljana Elmazi
 25. Mhill Fufi (u largua nga PD)
 26. Mesila Doda (u largua nga PD)