SHBA i paguan NATO-s 706.1 bilion dollare, vendet e Europës kontribuojnë sa gjysma e Amerikës

Shikoni se sa poshte e kane ulur presidentet e meparshem SHBA-ne. NATO e ka trajtuar SHBA si lope qe e ka mjelur per vite e vite me radhe, duke ia bere qefin SHBA. SHBA i paguan NATO-s 706.1 bilion dollare!!!???? Te gjihe shtetet e Europes te marre sebashku nuk paguajne kontribut sa gjysma e SHBA. A eshte kjo demokracia qe Europa kerkon ti mesoj Shqiperise, qe te mos paguaj kontribut!? Shqiperia nuk paguan asgje qysh se eshte futur ne NATO dhe Rama pozon me te gjithe lideret europiane. Brekgrisuri hapet bythesh neper Europe dhe ska leke ne xhep!? 😀 Shqiperia mburret se eshte ne NATO dhe nuk paguan rrogat e mesuesve dhe doktoreve per 6 muaj a me shume… Kete e mesojme nga mediat e huaja se qeveria asnjehere nuk tregon dobesite e veta. Ska ma qofte tek daja. 😂 Ne kemi votuar per Presidentin Donald Trump, dhe nje nder pikat e kerkesave te elektoratit ka qene rishikimi i kontributit te SHBA ne NATO, tregtine globale dhe me cdo shtet ne vecanti. Ja sa poshte e ka ulur SHBA per 8 vjet djali i Hysenit njefare globalisti liberal dhe anarshist Obama… Dhe Gjermania ben sikur eshte kunder Rusise… Edhe Britania po ashtu. Media ne Angli kontrollohen nga Rusia sepse boset e oligarkise ruse kane blere gazetat me te medha te pavarura angleze dhe i gjithe fitimi niset ne Rusi. Ruset paguajne taksat e mediave dhe lejojne te botohen edhe artikujt kunder Nenes Rusi, sa per te treguar se ka demokraci. Pra BE qe drejtohet nga globalistet e Merkelit jane kunder Rusia eshte vendi me i pasur ne bote me resurset nen dhe mbitokesire. Ajo ka te gjithe elementet e tabeles se Mendelejevit ne vend., por ne fakt jane kunder vetes se tyre se varen nga Rusia. E njejta gje ndodh me Kosoven dhe Shqiperine dhe qeverite e tyre antishqiptare, sepse varen nga Turqia e Erdoganit qe ka shpall restaurimin e Neo – Otomanizmit…. ne Ballkan dhe ne shtetet e saj simotra qe flasin shqip. Dhe shqiptaret nuk ndihen te fyer apo te prekur nga neo-otomanizmi dhe nuk duan t’ia dijne per gjakun e pararendesve tane… Rama permes Kumbaros vendos ne Lezhe pllaken kushtuar sulltan Sulejmanit jo shume metra larg varrit te Heroit Kombetar Gjergj Kastriotit dhe te gjithe mediat heshtin!!!! Deputeti Dashamir Shehi deklaroi ne Parlament se Erdogan kontrollon aeroportin e Tiranes, bankat, pikat strategjike te ekonomise, investimet me qellime fetare dhe jo kulturore, 📺 dhe te gjithe mediat e tjera, kryemyftinine e Shqiperise, Kryeministrine, Ministrine e Kultures, Ministrine e Arsimit, Akademine e Shkencave, pikat turistike etj., se lista ska fund…. Dhe shqiptaret festojne diten e flamurit te grisur te “Pavaresise” cdo 28 nentor, duke u tallur me veten e tyre dhe me gjakun e martireve anti osmane…

Klajdi Kapinova