Aleati i PD, Galdini rrefen oren dhe vendin e takimit sekret Rama – Basha…

Ne nje postim ne facebook Kryetari i LDE – Partia per Liri, Demokraci dhe Etike Arian Galdini, aleati me i ri i Lulzim Bashes dhe PD ka reaguar lidhur me nje lajm te qarkulluar ne disa media dje dhe sot, mbi nje takim te mundshem sekret ne Viene mes Kryeministrit Edi Rama dhe Liderit te Opozites Lulzim Basha. Ja postimi i plote i Arian Galdinit ne facebook: Takim Rama – Basha? Po e konfirmoj. Kam 9 muaj qe e them dhe e riperseris se do te ndodhe. Qe nga dita qe eshte krijuar LDE e kam deklaruar parreshtur. Nuk jane takuar ne Viene mbreme. Rama – Basha do takohen ne Kryeministri. Jo sekret. Por haptazi diten qe Edi Rama do te beje dorezimet. Pas zgjedhjeve te parakohshme… E vetmja gje qe do e shmange kete takim, do te jete ndonje dalje e parakohshme e Edi Rames nga Kryeministria qe zgjedhjet e parakohshme ti organizoje nje tjeter Kryeminister.